All Meet RESULTS
MSNSW Relay Carnival Results
22nd JULY 2012
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Women's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:53.51
NSA SANDBERN
Robyn Ackland
01:18.37
Danielle Monti
01:17.57
Peta Opperman
01:42.29
Angela Chau
00:35.28
2
18
06:30.97
NNS NORTH SYDNEY
Carolyn Hinton
02:02.09
Linda Horiuchi
01:34.82
Melody Xu
01:25.18
Erin Crawford
01:28.88
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Women's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:36.33
NSP SEASIDE PIRATES
Helen Wallace
01:05.34
Cathy Codling
01:10.45
Georgiana Hamer
01:11.60
Rachel Ireland
01:08.94
2
18
04:46.70
NTN TUGGERANONG
Caroline Makin
01:12.83
Nicolee Martin
01:16.14
Atsuko McGowan
01:10.65
Philippa Rickard
01:07.08
3
16
04:46.79
NSA SANDBERN
Jenny Henville
01:11.33
EL Prendergast
01:17.08
Helen Mall
01:11.11
Susan Bell
01:07.27
4
14
04:57.25
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Michelle Varker
01:07.82
Lisa Manning
01:16.73
Rosalind Arnold
01:15.26
Kathryn Dobson
01:17.44
5
12
05:32.45
NWG WARRINGAH
Julia Atkins
01:23.13
Roshani Ainkaran
01:13.91
Yvonne Perkins
01:40.32
Jillian Hull
01:15.09
6
10
05:38.92
NCL CASTLE HILL
Debbie DE Ridder
01:26.25
Angelique Solimon
01:23.31
Kathryn Henson
01:36.43
Amanda U
01:12.93
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Women's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
05:20.99
NTN TUGGERANONG
Anne Smyth
01:18.21
Ann Reid
01:20.05
Suzie Gunning
01:23.44
Jeanette Droop
01:19.29
2
18
05:36.81
NSA SANDBERN
Ann Holland
01:23.79
Anita Saviane
01:32.15
Genevieve Killham
01:19.07
Mandy Trezise
01:21.80
3
16
05:37.36
NPM PORT MACQUARIE
Sandie Carden
01:18.14
Virginia Nickoll
01:31.60
Margaret Nunn
01:27.36
Wendy McMurtrie
01:20.26
4
14
06:24.55
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Nerida Murray
01:35.96
Melanie Holdsworth
01:31.89
Sue Wiles
01:49.11
Jennifer Dooley
01:27.59
5
12
06:35.14
NCT CAMPBELLTOWN
Heather Rouen
01:17.09
Christine Clough
01:36.09
Kay Hough
01:44.53
Marguerite Davidson
01:57.43
6
10
06:37.82
NSP SEASIDE PIRATES
Jane Noake
Linda Buckley
03:22.62
Shane Batchelor
01:27.74
Sandi Rigby
01:47.46
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Women's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
07:34.64
NPM PORT MACQUARIE
Loris Hendy
01:42.24
Christine Carter
01:48.55
Margaret Perkins
02:02.58
Margaret Jopling
02:01.27
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Men's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:01.48
NNS NORTH SYDNEY
Luke Ranson
00:58.12
Luke Grabda
01:05.62
Robert Armitage
01:00.52
Andrew Graham
00:57.22
2
18
04:04.35
NSA SANDBERN
Nicholas Grinter
00:56.92
Jimmy Cowin
01:02.49
Matthew Dredge
01:01.31
Allan Samuels
01:03.63
3
16
04:17.14
NWO WETT ONES
Ryan Bennett
01:03.02
Mark Holmes
01:07.81
Haydn Wood
01:00.69
Pascal Blanquer
01:05.62
4
14
04:17.51
NSP SEASIDE PIRATES
Ignacio Palacios
01:00.38
Craig Smith
01:07.38
Ben Richards
01:04.19
Richard Burchfield
01:05.56
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Men's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:21.87
NSP SEASIDE PIRATES
Graham Hill
00:59.68
Mark Patterson
01:05.17
David Fernandez
01:09.24
William Watkins
01:07.78
2
18
04:35.91
NSP SEASIDE PIRATES
Darren Paton
01:02.32
Richard Vanderreyden
01:11.52
Milton O'Dell
01:12.33
Steven Hyde
01:09.74
3
16
04:56.53
NSA SANDBERN
Stephen Haberley
Andrew Royan
02:28.34
Richard Short
01:15.10
John Lupton
01:13.09
4
14
06:02.59
NGS GOSFORD
Colin Bullard
01:23.71
Michael Stringfellow
01:17.79
Peter Ray
Michael Wickman
03:21.09
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Men's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:11.82
NNS NORTH SYDNEY
John De Vries
01:04.94
John Kain
01:00.93
John Wynberg
01:07.19
David Lovelace
00:58.76
2
18
04:24.42
NSA SANDBERN
Gordon Muir
01:10.60
Jorn Jacobsen
01:05.23
John Moore
01:05.79
Ronald Massaar
01:02.80
3
16
04:49.49
NML MANLY
Dale Moore
01:10.12
John Masters
01:13.16
Peter Mulholland
01:17.86
Mark Webber
01:08.35
4
14
04:59.75
NWO WETT ONES
Lawrence Powderly
01:16.38
Peter McGee
01:20.52
Paul Myatt
01:13.92
Wayne Sherson
01:08.93
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Men's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:46.62
NPN PENRITH
Bill Devenish
01:05.56
Garry Fletcher
01:14.25
Christopher Coburn
01:18.36
Stephen Harvey
01:08.45
2
18
05:34.92
NSA SANDBERN
Colin Freer
01:19.72
Michael McInerny
01:35.70
Graham Mundy
01:19.78
Stephen Murray
01:19.72
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Men's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
05:43.80
NWG WARRINGAH
John Pagden
01:19.29
Noel Peters
01:40.01
Peter Kaupert
01:29.23
Gordon Whyte
01:15.27
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 72+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:23.69
NSA SANDBERN
Jimmy Cowin
01:02.55
Danielle Monti
01:17.00
Angela Chau
01:05.63
Nicholas Grinter
00:58.51
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:12.35
NSP SEASIDE PIRATES
John Harvey
00:58.95
Helen Wallace
01:05.28
Cathy Codling
01:03.93
Richard Burchfield
01:04.19
2
18
04:46.42
NPT PICTON
Thomas Sinclaire
01:05.46
Anna Barnes
01:10.99
Danny Rumsey
01:12.55
Susan Feigler
01:17.42
3
16
04:48.82
NWO WETT ONES
Denis Matveev
01:10.72
Blandine Vallee
01:17.91
Tracey Clay
01:17.14
Vassili Efimov
01:03.05
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:38.74
NSA SANDBERN
Richard Short
01:14.90
Susan Bell
01:08.75
Jenny Henville
01:09.75
Allan Samuels
01:05.34
2
18
04:45.79
NWG WARRINGAH
Jillian Hull
01:16.17
Julia Atkins
01:21.52
Tony Tooher
01:06.55
Joseph Tooher
01:01.55
3
16
05:11.41
NTN TUGGERANONG
Atsuko McGowan
01:10.76
Roger Dietrich
01:30.91
Annette Britten
01:21.32
David Bale
01:08.42
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:34.01
NSA SANDBERN
EL Prendergast
01:16.72
Helen Mall
01:10.77
John Moore
01:03.79
Ronald Massaar
01:02.73
2
18
04:53.67
NPN PENRITH
Bill Devenish
01:06.44
Angela Elkington
01:17.58
Stephen Harvey
01:09.23
Kim Brennan
01:20.42
3
16
05:19.30
NPM PORT MACQUARIE
Steven Ilsley
01:15.31
Margaret Nunn
01:27.45
Sandie Carden
01:17.89
Gary Gilbert
01:18.65
4
14
05:19.35
NTN TUGGERANONG
Greg Gourley
01:10.35
Suzie Gunning
01:22.49
Kristen Leydon
01:30.26
Richard Flockart
01:16.25
5
12
05:24.33
NSA SANDBERN
Genevieve Killham
01:16.67
Graham Mundy
01:12.60
Anita Saviane
01:34.33
Stephen Murray
01:20.73
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
05:34.29
NNS NORTH SYDNEY
Jan Taylor
01:20.32
Helen White
01:33.50
Alvin Parr-Whalley
01:21.53
David McMahon
01:18.94
2
18
05:56.38
NSP SEASIDE PIRATES
Linda Buckley
01:37.23
Sandi Rigby
01:46.04
Milton O'Dell
01:15.95
Kim Richards
01:17.16
3
16
06:05.12
NWG WARRINGAH
Roshani Ainkaran
01:23.02
James Reynolds
01:39.38
James McLean
00:48.13
Yvonne Perkins
02:14.59
4
14
07:05.11
NWG WARRINGAH
Nerissa Worwood
01:31.92
Bridget Cook
02:07.15
Charles Westheafer
01:46.72
Patrick Chandler
01:39.32
5
12
07:40.21
NWG WARRINGAH
Graham Campbell
01:49.15
Kathy Phelan
02:25.49
Pamela Dawes
01:55.63
Paul Bailey
01:29.94
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
400 Freestyle Relay Mixed 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
06:19.65
NWG WARRINGAH
Jennifer McLean
01:36.15
Ossie Doherty
01:57.39
Violet Wilkinson
01:33.85
Gordon Whyte
01:12.26
2
18
08:23.87
NPM PORT MACQUARIE
Greg McPhee
01:16.89
Rodger Alden
02:35.00
Sallie Scully
01:04.31
Janet Brien
03:27.67